10.kolo: Sokol Mukařov - Sokol Vyšehořovice

publikováno 24.10.2015 (aktualizováno 20.11.2015)

Nepříliš přesvědčivá výhra s posledním týmem tabulky

Sokol Mukařov : Sokol Vyšehořovice   0:3   (0:1)

V utkání mužstev z první a poslední příčky průběžné tabulky okresního přeboru jsme se nejdříve museli vypořádat s problémy se sestavou (hned čtyři omluvení plejeři v sobotu chyběli), pak s komplikacemi předzápasovými (několik hráčů uvízlo v koloně na D1 a dorazilo na hřiště pár minut před výkopem), s hrůzostrašným stavem mukařovského hřiště (který ovšem škodí i domácímu týmu) a neposlední řadě se střeleckou impotencí, protože tolik zahozených šancí, jako jsme předvedli my v první části hry, se neuvidí snad ani ve dvou zápasech. Nicméně vyhrálo se, tři body jsou do tabulky připsány a její čelo neopouštíme!

Nejaktivnějšími hráči naší sestavy byli tradičně záložníci Maryan Lesyk, Filip Kokeš a Patrik Breškovec, k nim se tentokrát často přidával rychlonohý Michal Bíža. Ten v 10.min. hry tělem šikovně sklepl míč na nohu Breškovce, tísněn obránci ale nedokázal Patrik přesně zakončit. Vzápětí si náš špílmachr za partnera vybral Ivana Lesyka, vzájemná narážečka skončila jen těsně vedle tyče. Obrovský tlak, který domácí absolutně nestíhali mírnit, pokračoval dvěma příležitostmi Honzy Kokeše, střelou Maryana Lesyka nad břevno domácí brány, excelentní bombou Filipa Kokeše, kterou ovšem gólman Pospíšil neméně dobře v prostoru pravé šibenice zkrotil a vrcholem zmaru bylo gólové (ne)zakončení Honzy Matuchy, a to hned dvakrát během krátké chvíle, kdy se "Maty" ocitl ve stoprocentních šancích. Přesto jsme nakonec hýbnuli skórem, po Breškovcem přesně kopnuté penaltě to bylo ve 32.min. 1:0 v náš prospěch. Tentýž hráč vypálil tvrdě z dálky hned o několik minut později, vyražený míč však nikdo z našich hráčů nedobíhal. Jednou jedinkrát se dostali mukařovští v prvním pločase do blízkosti nečinností ztuhlého Mykoly Shokodka, a hned to byla velmi nebezpečná akce, střelu Langa ovšem náš brankář výtečně vykryl a dorážka Tomáše Burgra(hrál u nás v loňské sezóně) letěla vysoko nad.

Po přestávce se obraz hry razantně změnil, soupeř najednou jakoby věděl, jak na nás, nenechával nás rozehrát obvyklé kombinace a naopak po chybách v defenzivě gólově několikrát zahrozil. Nebylo nám v těch okamžicích nejlépe, přihrávky vázly a ztrát míče přibývalo. Po dvaceti, bez úhony přečkaných minutách, se ale scénář vrátil k prvopločasovému dění, nejprve vypadla hodně dobře spolupráce Michala Bíži s Honzou Matuchou, po následném rohovém kopu ji zakončil jeho jmenovec Kokeš hlavičkou těsně nad břevno domácí brány, stejně nepřesně dopadla jeho další akce, tentokrát letěl míč vedle pravé tyčky. Aktivitou začal znovu hýřit Maryan Lesyk, skórem pohnul ale až Patrik Breškovec, který hlavičkou dopravil míč v 79.min. do sítě a zaznamenal druhý svůj úspěch. Gólem však významně zaváněla už předchozí jeho akce. Kvalitě utkání potom trochu uškodily emoce, fauly a lehká zranění, nicméně přesné zakončení Michala Bíži v 85. minutě hry znamenalo naši konečnou výhru 3:0 a do závěrečného hvizdu sudího ještě dalších pět minut naší převahy...

Sestava: Shokodko - Lesyk I., Ploc, Lebeda, Bláha - Bíža, Breškovec, Kokeš F., Lesyk M. - Kokeš J. (89. Prokeš), Matucha

Góly: 37.(p) a 77.min. Breškovec, 82.min. Bíža

Rozhodčí: Černý - Mach, laik domácích

Pozor! Příští dvě utkání sehrajeme hned v následujícím týdnu! Ve středu 28.10. hrajeme doma s Hrusicemi a v sobotu 31.10., opět na našem hřišti, hostíme SK Úvaly!