11.kolo: Sokol Vyšehořovice - SK Úvaly "B"

publikováno 31.10.2015 (aktualizováno 20.11.2015)

Derby jsme ovládli!

Sokol Vyšehořovice : SK Úvaly   5:2  (4:2)

Zápas byl rozhodnutý prakticky po pěti minutách, kdy se trefil Petr Pytka, spolu s Honzou Matuchou se stali jedinými našimi střelci a hvězdami odpoledne, góly si sice rozdělili v poměru 2:3, ale motivační odměnu v podobě uzené kýty pro střelce vítězného (v tomto případě třetího) gólu bral právě Petr.

Soupeř začal sympaticky, hned po úvodním hvizdu šel centr na forvarda Romana Majrycha, jemu se ovšem míč nepodařilo dobře zpracovat. Pro nás to znamenalo rychle přepnout ke standardnímu výkonu a vstřelit první uklidňující gól. Podařilo se to během dvou minut, a hnedle dvakrát, to když nejprve zamotal hlavu úvalské obraně Pytka (stav 1:0) a vzápětí vytěžil z excelentní Breškovcovy přihrávky trefu Honza Matucha.Vypadalo to trošku na černobílý ručník, ale paradoxně rychlé vedení způsobilo až přílišnou bezstarostnost našich plejerů a najednou nízké tempo hry. Komplikací a trestem byla v 10.min. penalta, kterou spolehlivě proměnil Hanák, nicméně taktovku zápasu jsme nadále udrželi, akci Maryana Lesyka však přerušil v posledním okamžiku odkopem na roh obránce hostí a náběh Michala Bíži ve 26.min. byl sice famózně načasovaný, ale zakončení zbrklé a nepřesné. Zoubky vystrčil na druhé straně zkušený Majrych, jehož šanci uhasil Mykola Shokodko. Náladu nám po dvou desítkách herně průměrných minut gólově zdvihnul svým druhým zásahem až Petr Pytka, jeho rána z dálky byla razantní a naprosto přesná, 3:1! O tři minutky později bylo ještě veseleji, když vynikající rychlou spolupráci předvedli Jakub Mičkal, Michal Bíža a do prázdné brány zakončující Honza Matucha. Tak trochu se této kombinaci dá říkat vyšehořovická klasika... Chuť zaútočit si předvedl těsně před poločasem ještě stoper David Ploc, jeho dva pokusy do sítě bohužel neprošly, překážka v podobě břevna stála v cestě i bombě Petra Pytky.

Ve druhé půli se už nehrál nijak oslnivý fotbal, tak trochu i proto, že o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Chvílemi to byl z naší strany pomalý kombinační ťukes, chvílemi rychlý brejk, avšak žádná velká fotbalová hitparáda. Soupeř se sice snažil, a občas i účelně, nás pozlobit, ještě jednou jsme inkasovali, ale také se z gólu i radovali, když kuriózně, snad pozadím :-p, poslal do sítě míč Honza Matucha po nešikovném odkopu úvalského obránce. Šance Ivana Lesyka a Honzy Matuchy zůstaly nevyužity, naše barvy pak podržel dobrým zákrokem při hlavičce Martince gólman Petr Prokeš. Sečteno podtrženo, s výsledkem můžeme být velmi spokojeni, s výkonem tentokrát méně...

Sestava: Shokodko (53. Prokeš) - Mika, Ploc, Lebeda, Hucek (64. Bláha) - M.Lesyk (59. I.Lesyk), Kokeš, Breškovec (27. Mičkal), Bíža - Pytka (64. Kokeš J.), Matucha

Góly: 3., 31. a 50.min. Matucha, 1. a 28.min. Pytka

Rozhodčí: Mach - Orálek, Malý