13. kolo: Sokol Vyšehořovice - FK Kunice B

publikováno 15.11.2015 (aktualizováno 20.11.2015)

Parádní tečka za úspěšným podzimem!

Sokol Vyšehořovice : FK Kunice  6:0  (1:0)

V posledním utkání sezóny jsme vysoko zvítězili nad týmem z jihu okresu. V prvním poločase se ve větrném počasí nehrál ještě nijak oslnivý fotbal, k vidění bylo z naší strany hodně opatrnosti a nepřesností, ze strany soupeře pak jen defenzivní taktika s občasnými brejky, z kterých ale za 45 minut vyplynula jedna jediná rána směrem na naši bránu. To náš stupňující se tlak končil mnohem častěji střelou či solidní šancí, ze všech pokusů jsme ale v gól přetavili pouze trefu Borise Hucka ve 34. minutě hry. Se vším ostatním si mladý kunický gólman Paule dokázal poradit nebo mu pomohli obránci.

To ve druhé půli už to byl jiný fotbalový kolotoč! Přepnuli jsme na vyšší obrátky a začaly se dít věci. Rychlonozí útočníci Pytka s Matuchou motali najednou mnohem víc hlavu obraně Kunic, obvyklé kulišárny předváděl ve středu zálohy Patrik Breškovec s tradičně jistě hrajícím parťákem Filipem Kokešem za zády, měnilo se i skóre, když parádní a hlavně v silném větru chytrou trefou přímo z rohového kopu zvyšoval na 2:0 v 57.min. Maryan Lesyk, vzápětí si pak připsal gól i jeho bratr Ivan. Čtvrtý zásah do sítě nešťastného kunického brankáře přidal Petr Pytka a "bůra" završil nádhernou ranou z dálky Filip Kokeš. V těch chvílích měla naše hra velmi dobrou kvalitu, což častým potleskem kvitovali i diváci. Gólový výčet završil Vitaliy Bilyanskyy a to ještě Patrik Breškovec trefil tyč. Mohlo se začít grilovat maso, popíjet a slavit...

Lehké shrnutí: podzimní sezónu jsme zakončili s velkou parádou, zůstáváme na prvním místě tabulky a to s náskokem tří bodů na tým Slávie Radonice. Nastříleli jsme 52 gólů, obdrželi jich 23 (z toho ale 10 v Zápech). Střelcem podzimu se stal Patrik Breškovec s 15ti góly a celý mančaft, včetně jeho vedení, zaslouží velké uznání za předváděné výkony, fotbalový projev i fungující partu v kabině. A fanoušky, ty máme nejlepší... (h5)

Sestava: Shokodko (65. Prokeš) - Mika, Ploc, Lebeda, Hucek (69. Bláha) - Lesyk I., Breškovec, Kokeš F., Lesyk M. - Pytka (69. Kokeš J.), Matucha (56. Bilyanskyy)

Góly: 34.min. Hucek, 57.min. Lesyk M., 65.min. Lesyk I., 70.min. Kokeš F., 75.min. Pytka, 80.min. Bilyanskyy

Rozhodčí: Šanda - Bílek, Novák V.