19.kolo: Sokol Vyšehořovice - FK Dobřejovice

publikováno 16.04.2016 (aktualizováno 24.04.2016)

Ty druhé poločasy nám jdou prostě dobře...

Sokol Vyšehořovice - FK Dobřejovice    6:2  (2:0)

Podruhé za sebou se náš mančaft představil na domácím trávníku a podruhé za sebou měl zápas podobný scénář. Výkon týmu se rozjížděl a zahříval postupně, jako dobře promazaný stroj, aby po první půli, ve které jsme se gólového zakončení dočkali jen dvakrát, dosáhl po přestávce na výrazné vítězství v téměř exhibičním tempu.

Utkání začalo klasickým nátlakem na soupeřovu bránu, akce však končily jen mimo ni nebo byly úspěšně vyřešeny brankářem Sůvou. Kombinace se nám sice vedla, ale co naplat, když míč v síti dlouho ne a ne skončit. Pokoušeli se to změnit především Patrik Breškovec a Honza Kokeš v časté spolupráci s druhým útočníkem i jmenovcem, Honzou Matuchou. Gól na hlavě měl po Huckově přesné rozehrávce Tomáš Mika, i jeho ovšem dobřejovický gólman vychytal. První změnu skóre tedy přinesla až trefa Patrika Breškovce, který si po dlouhém pasu právě od Miky prefektně zpracoval míč a obešel s ním vše co mu stálo v cestě, zakončení do prázdné už pak nebyl pro našeho hračičku problém. Potlesk diváků byl zasloužený a veliký. Aplaus snad ještě větší si ovšem vyžádala i excelentní trefa Jakuba Mičkala, který přesnou dalekonosnou ranou vymetl pověstné pavučinky v rohu brány. Hosté neměli vyjma solidní příležitosti Očenáše nic výrazného, takže poločas zněl 2:0!

Ve druhé půli napadalo gólů jako dopoledne kapek deště ze zamračeného nebe, v krátkém čase hned dvakrát zvedl ruce nad hlavu neúnavný Patrik Breškovec, když především trefa z poloviny hřiště může směle aspirovat na gól měsíce, po něm si připsal další zásah i Jakub Mičkal, třešinku na dortu pak přidal Honza Matucha. V sobotu se prostě střílely samé hezké góly! Za sympaticky hrajícího soupeře snižovali v průběhu druhé půle Schuster a Richter, o jasném vítězství domácích barev však bylo rozhodnuto...

Za týden míříme do Mnichovic!

sestava: Shokodko (66.min. Prokeš) - Mika, Lebeda, Ploc, Hucek - Homola, Mičkal, Breškovec, Novák - Matucha, Kokeš J. (54.min. Kaiser)

góly: 3x Breškovec, 2x Mičkal, Matucha

rozhodčí: Filo - Mach, Budař