20.kolo: TJ Mnichovice - Sokol Vyšehořovice

publikováno 23.04.2016

Snadno zapomenutelný "zážitek"...

TJ Mnichovice - Sokol Vyšehořovice  1:1  (1:0)

Na tohle utkání asi skutečně hodně brzy zapomeneme, protože téměř ničím fotbalovým v paměti nikomu neutkvělo. Že jsme ztratili dva body, o tom je po průběhu především druhé půle možné polemizovat, mnozí přítomní by asi spíš potvrdili zisk zlatého bodíku jednoho. Na jakém šíleném terénu se ale hrálo a jaký výkon našemu technickému mužstvu tohle pole umožnilo předvést, to už je věc jiná, a na úrovni okresního přeboru bychom ji chtěli vídat opravdu co nejméně.

Domácí parta kolem nám dobře známého brankáře Honzy Vinše a šikovného útočníka Karla Zelinky toho, ovšem úplně stejně jako my, v prvním poločase vyjma jedné gólové trefy Vyskočila obecenstvu moc nepředvedla, čtyřicet prokřehlých diváků (z toho bylo 25 z Vyšehořovic) mohly v těch chvílích mnohem více pobavit třeba nepředvídatelné odskoky míče na trávníku, který se podle tvrzení dobrácké paní pořadatelky "zcela jistě sekal přece někdy v březnu", ...ano, ale pravděpodobně v roce 2015. Ve druhém dějství to už ale z domácí strany byla jiná, pro naše namlsané dosud vyhrávací jazýčky hodně překvapivá jízda, akce střídala akci, obrana řešila jeden útok za druhým, a tak po až neskutečném množství nevyužitých šancí mnichovického týmu můžeme za konečnou dělbu bodů především políbit rukavice  gólmanu Shokodkovi. To co předváděl, se jen tak nevidí! V podání naší sestavy, notně zdecimované omluvami a zraněními, utkvěl v paměti jinak šedivého zápasu hezký vyrovnávací gól Míry Nováka a pumelice z přímého kopu Petra Homoly, kterou ovšem do té doby hodně se nudící brankář Vinš neskutečně ze šibenice obřím skokem (Jendo to bylo fakt dobrý!) vyrazil.

Bič a pryč, pomazlit bod a zapomenout... Za týden doma přivítáme tým z Kostelce!

sestava: Shokodko - Mika, Lebeda, Ploc, Hucek - Homola, Kokeš F. (75. Kokeš J.), Bíža, Novák - Matucha, Breškovec

gól: Novák

rozhodčí: Grund - Orálek, Bureš