29.kolo (vložené kolo): Sokol Vyšehořovice - Slavoj V.Popovice

publikováno 11.05.2016 (aktualizováno 13.05.2016)

Až příliš dlouho jsme se nemohli prosadit, nakonec to vyšlo...

Sokol Vyšehořovice : Slavoj Velké Popovice     2:0  (0:0)

Předehrávané předposlední soutěžní kolo k nám ve středečním odpoledni přivedlo tým ze spodku tabulky. Bylo celkem jasné, že na nás asi nebude mít rychlostně, nicméně nějakou odevzdanost jsme určitě nečekali. Předvídaný scénář se beze zbytku také i naplnil, popovičtí plejeři se prezentovali sympatickou hrou s dlouho bezchybnou obranou, která si více jak hodinu hracího času uměla, spolu se svým urostlým brankářem, dobře poradit s našimi útočnými výpady. Odolala hlavičce Breškovce v 18.minutě hry, stejně jako brejkům rychlonohého Michala Bíži, gólman Černý dokázal zlikvidovat i hezkou individuální akci Borise Hucka a neohrozila ho ani nečekaná rána Míry Nováka. Ani hosté se postupem času nebáli si do nás kousnout, především Jakub Bíba znamenal relativně častou starost pro domácí defenzivu. Nebylo mu ale souzeno vstřelit gól, jediným úspěchem byla orazítkovaná tyčka naší brány.

Ani ve druhém poločase jsme neztráceli míč z kopaček, aktivita i kombinace stály za to, jen dotáhnout je do potvrzující trefy se dlouho nedařilo. Šikovně zakroucenou ránu Breškovce Černý efektně vychytal, neúnavný Michal Bíža pálil jen těsně vedle tyčí jeho svatyně, Honza Matucha také bohužel ve svých dvou šancích nemířil přesně...až konečně gólově zahřmělo po hodině hry! To když posledně dva jmenovaní předvedli rychlou parádu, v brejku pádící Bíža nahrával, nabíhající Matucha dorážel a bylo to 1:0! Odechli jsme si pořádně, pohoda se po znatelném nárůstu nervozity z nerozhodného stavu zase vrátila do souhry celého mančaftu. Výsledkem byla veliká příležitost Breškovce v 75.min., pojistku na naše vedení ovšem nepřidal. Stejně neúspěšný byl chvíli poté i Petr Homola. Druhý gól jsme tedy přidali až pár minut před koncem utkání, to když se trefil Petr Pytka. Soupeř se nevzdal, Bíba opět po čase vyzkoušel pohotovost celkem se nudícího Shokodka, naštěstí změnu skóre kvalitou mírně nadprůměrného utkání to už ale nepřineslo.

Už v sobotu očekáváme opět na svém pažitu Odolena Vodu!

sestava: Shokodko - Mika, Lebeda, Ploc, Hucek - Bíža, Homola, Bláha (46.min. Pytka), Novák - Matucha (76.min. Kokeš J.), Breškovec

góly: Matucha, Pytka

rozhodčí: Eloga - Šanda, Bílek