2.kolo: Sokol Vyšehořovice - Meteor Stříbrná Skalice

publikováno 29.08.2015

Tři body zůstaly doma, výhra se však nerodila snadno...

Sokol Vyšehořovice - Meteor Stříbrná Skalice      3:0 (2:0)

I ve druhém mistrovském utkání, kterému přihlížela více než stovka diváků, jsme se na tři body poměrně dost nadřeli. Pasáže velmi dobrého fotbalu střídaly ty, v nichž diváci zívali nudou, především ve druhé půli zápasu, nicméně tři důležité body zůstaly na domácím pažitu. Znát však byly absence Zaritského, Pytky i obou bratrů Lesyků...

Hned od začátku prvního poločasu jsme přitom dávali soupeři razantně najevo, kdo je na trávníku pánem. Šikovný náběh Míry Nováka skončil bohužel v zámezí, Michal Bíža zjevivší se sám před gólmanem pak zakončoval nejistě, Patrik Breškovec pálil z přímého kopu vedle pravé tyče skalického brankáře Nováka, ten pak úspěšně zlikvidoval parádní hlavičku Jakuba Mičkala po nadýchaném centru Tomáše Miky. Filip Kokeš střílel v 10.min. nepřesně a stejně tak se vedlo znovu i špílmachru Breškovcovi. Tlak na hostující bránu sílil, přesto musel svoje umění jednou prokazovat i Shokodko při ráně Bečky. Svoji schopnost nalézt dlouhým pasem spoluhráče předvedl Filp Kokeš ve 20.min hry, škoda že Mírovi Novákovi nevyšlo v malém vápně dobře zpracování míče. Kouzlit jeho jmenovce Lukáše Nováka pak donutil jiný plejer v bílém dresu, Patrik Breškovec, nádhernou ranou z dálky mířil k tyči, tamtéž ale skočil i skalický brankář. Breškovcovi se nedařilo vsítit gól ani v letu střemhlav trkancem hlavou po nadýchaném centru Mičkala a tak prvním, kdo otevřel skóre, byl rychlonožka Vitaliy Bilyanskyy, v náběhu za obranu soupeře byl rychlejší než všichni kolem a pohodlně dopravil míč do sítě! 1:0! Do té doby ještě meteorský mág Novák stačil zlikvidovat parádní hlavičku Víta Lebedy a další šanci neúnavného Patrika Breškovce. Poločasové skóre uzavřel po excelentním a přesném centru z nohy Kokeše hlavou Jakub Mičkal. Bylo to tedy 2:0.

Druhá půle už příliš vzruchu nenabídla, tempo hry hodně opadlo, vystřídali jsme zraněného Tomáše Miku i kapitána Vítka Lebedu a soupeř se dokonce téměř dvacet minut víc a víc tlačil do našeho vápna. Především rány Michala Klégra (nejstaršího hráče na place - 43let!) byly velmi nebezpečné. Žádnou z nich ale spolehlivý Shokodko za svoje záda nepustil, jedna jediná skončila za ním na tyči, akce našeho Patrika Breškovce, jako dobrá odpověď na sílící tlak spupeře, pak na opačné straně jen těsně vedle bílého sloupku...a tak jedinou korekturu skóre znamenalo až perfektní sólo v podání Míry Nováka a jeho úspěšná střela z těžkého úhlu, kterou zvýšil na konečných 3:0.

Góly: 38. min. Bilianskyy, 39, min. Mičkal, 81. min. Novák

Sestava: Shokodko - Mika (52. Kubásek), Ploc, Hucek, Bilyanskyy - Lebeda (61. Bláha), Kokeš, Novák, Bíža, Breškovec - Mičkal