18.kolo: Sokol Vyšehořovice - SK Zápy

publikováno 09.04.2016 (aktualizováno 13.04.2016)

Exhibice přišla až po poločasové přestávce...

Sokol Vyšehořovice - SK Zápy     5:1 (1:0)

Se vzpomínkami na podzimní potupnou porážku v Zápech (avšak s tehdy notně posíleným domácím týmem) a s touhou ji odčinit, jsme vstupovali na výborně připravený trávník. Do sestavy se vrátil po zranění špílmachr Patrik Breškovec, mimo hru ovšem tentokrát zůstali Mičkal, Novák, Pytka a oba Lesykové. Přesto byl k vidění výborný fotbal se spoustou šancí. Našich šancí, protože na míč z kopačky soupeře si v prvním poločase prokřehlý Shokodko sáhnul jedinkrát a to až ve 22.minutě. To v podání domácího týmu to byl jiný kolotoč! Vizitku poslal směrem k brankáři Kellerovi hned ve 4.minutě Patrik Breškovec a to efektně nůžkami. V následující šanci byl vzápětí Honza Matucha, kterého šikovně našel dlouhým pasem Filip Kokeš, našemu útočníkovi však v poslední chvíli míč ukopnul obránce. A nebylo to bohužel v zápase naposledy, všechny Matuchovy akce skončily tentokrát mimo tři bílé tyče. Výborně zahraný přímý kop Breškovce neméně výtečně polapil Keller, pokusy Filipa Kokeše ho pak rovněž nepřekvapily. Gólově tedy zahřmělo až ve 32.minutě, kdy se po šikovném centru Hucka trefil Tomáš Mika. Tlak narůstal do drtivých rozměrů, soupeř se chvílemi musel cítit jako Sparta ve čvrtek ve Španělsku, nicméně žádná z mnoha dalších šancí ne a ne skončit znovu v jeho síti. Fotbalové pomazlení předvedli ve 40.min. Filip Kokeš a Honza Matucha, první načechral přesně míč z rohového kopu, druhý zakončoval hlavou, bohužel jen těsně vedle levé tyče. Samostatnou akci, zakončenou hbitou střelou, předvedl Michal Bíža, i on však o milimetry minul. Rukavice vyprášil zaměstnanému zápskému brankáři ještě těsně před půlí neúnavný Breškovec, skóre se už ale nepohnulo.

To druhý poločas začal výrazně lépe. Už ve 49. minutě zvýšil gólový stav tentokrát přesně zakončující Patrik Breškovec, po biliárovém ťukesu spoluhráčů Homoly a Zaritského. O chvíli později, v další parádní akci, se stal střelcem už podruhé v zápase Tomáš Mika a bylo to najednou 3:0. Po následné dvacetiminutovce, ve které tempo hry trochu opadlo a i soupeř se chvílemi dostal ke slovu, jsme zase přidali plyn a výsledkem byla dalekonosná rána střídajícího Honzy Kokeše, jež proletěla Kellerovi na mokrém trávníku pod tělem. Viděli jsme tak čtvrtý zásah a Kokešovo slavné salto! Pátou trefu do sítě odevzdaného týmu Záp, jemuž ke cti náleží fakt, že se nijak nesnížil k ostré hře a faulům, přidal ze své oblíbené činnosti, tedy rozehrávky přímého kopu, Patrik Breškovec. A i poslední gól jsme nakonec zaznamenali my, to když se do vlastní sítě v 81.min. trefil hlavou Boris Hucek. Do konce utkání se pak už neudálo nic mimořádného, po něm přišel zasloužený potlesk diváků...

Za týden hrajeme opět doma, hostíme FK Dobřejovice!

sestava: Shokodko (76.min. Prokeš) - Mika, Lebeda, Ploc, Bláha (46.min. Zaritskyy) - Bíža, Homola, F.Kokeš (71.min. J.Kokeš), Hucek - Breškovec, Matucha

góly: Mika 2x, Breškovec 2x, J.Kokeš

rozhodčí: Strnad - Podaný, Bureš