30.kolo (vložené kolo): Sokol Hrusice - Sokol Vyšehořovice

publikováno 01.06.2016 (aktualizováno 07.06.2016)

Vítězství se rodilo hodně těžko...

Sokol Hrusice : Sokol Vyšehořovice  2:6  (1:2)

všechna čest domácímu mančaftu, je to opravdu tým budoucnosti! Výteční mladíci, dirigovaní ze záložní řady velezkušeným a chytrým exligovým fotbalistou Davidem Zoubkem, nám v prvním poločase z častých brejků zle zatápěli. Přitom první gól utkání vstřelil Patrik Breškovec, nebyl mu však uznán pro ofsajdové postavení. Pak z brankové čáry vykopnul jistý zásah Jakubu Mičkalovi domácí obránce, to však bylo jen slabé kafe v porovnání s tím, jak nebezpeční byli rychlonozí domácí junioři pro naši tentokrát ne tak jistou obranu. Kdyby se ve svých třech "obr" šancích Matouš Staněk tak šeredně neukopnul, mohli jsme po půlhodině hry prohrávat 3:0 a byla by to hodně veliká komplikace! Jenže zkušenost zvítězila nad mládím, po trefách Patrika Breškovce (z penalty) a Miroslava Nováka (excelentní zakončení brejku brankáři mezi nohama) jsme vedli ve 29.min. 2:0 a bylo to všechno už tak nějak veselejší. Domácí tým však po hrubici obrany přeci jen snížili skóre, to když se na čtvrtý pokus konečně radoval právě smolař Staněk. Hodnocení kvality naší hry v prvním poločase bylo celkem tristní.

Ve druhé půli už to byl ale náš starý dobrý fotbalový obraz, s kombinaceni, narážečkami, chvílemi s vyčkávací až uspávací taktikou, jindy s náhlým rychlým smrtícím útokem. Postupně si připsali gólové zásahy Petr Homola, Petr Pytka, opět Míra Novák a druhou svou trefu zaznamenal i Patrik Breškovec. Za domácí snížil v závěrečných minutách z penalty Strnad. Utkání s velmi sympatickým a hbitým soupeřem jsme tedy dovedli do vítězného konce, nám tři body přináší v podstatě jistotu postupu do krajské soutěže a hrusické kromě výtečného výkonu může těšit třeba to, že šikovný výběrčí vstupného to s kasou překvapivě vzal i přes technickou zónu a nekompromisně zinkasoval povinných 30 kaček od všech na lavičce... (Y)

V sobotu jedeme na derby do Úval!!!

sestava: Shokodko - Bláha, Ploc, Lebeda, Hucek - Novák, Kokeš F., Breškovec, Homola - Mičkal, Pytka (65.min. Kokeš J.)

góly: Breškovec 2x, Novák 2x, Homola, Pytka

rozhodčí: Bernard - Šanda, Eloga