27.kolo: Sokol Vyšehořovice - SK Vyžlovka

publikováno 11.06.2016 (aktualizováno 27.06.2016)

Že hráli minulý týden v Praze AC/DC? Pche, zapomenuto! Ve Vyšehořovicích to byl v sobotu koncert!

Sokol Vyšehořovice : SK Vyžlovka  8:0  (5:0)

Sehráli jsme v posledním domácím utkání okresního přeboru skvělé představení, a přitom ze soupeře šel vzhledem k jeho výsledkům i postavení v tabulce respekt! No a taky naše problémy se sestavou se zdají být na konci sezóny nekonečné. Naštěstí místo aktuálně absentujících hráčů naskočili tentokrát zase navrátilci Filip Kokeš a Honza Matucha.

Skóre otevřel v 17.minutě po hodně zdařilé akci Tomáš Mika, když už naše předchozí šance zvedaly diváky ze sedadel. V náběhu se před brankářem Holubem ocitnul zcela sám v 6.min. Matucha, avšak neuspěl, pak po šikovné nahrávce Petra Pytky střílel nepřesně Kokeš a do třetice zachránil vyžlovskou reputaci při rychlé samostatné akci Borise Hucka včasným odkopem bek Bulíček. Těsně před trefou Miky stála za pochvalu ještě jeho předchozí trojkombinace s Breškovcem a Homolou (ten se bohužel brzy zranil), i ta měla gólové parametry. Na 2:0 zvyšoval po Plocově přesném trestném kopu Patrik Breškovec, třetí a čtvrtý gól dal po dovolené u moře zjevně dobře odpočinutý Honza Matucha a vysokou školu fotbalu předvedl těsně před poločasem Jakub Mičkal, který ukličkoval vše co mu stálo v cestě a vstřelil pátý gól. Za pokorné hosty zahrozili v první půli jen Bulíček a Fousek, nic z jejich dvou pokusů za zády gólmana Prokeše ale neskončilo.

Druhý poločas přinesl pokračování pro nás ideálního scénáře. Útočili jsme, kombinovali, užívali si fotbalu a stříleli góly. Soupeř se nesnížil k žádným záludnostem, k nimž nakonec již rozhodnutý stav utkání ani nesváděl. Dvakrát se v solidní příležitosti na naší půli objevil vysoký Michal Šmíd, jednou pálil zdálky Nettl, do brány se po přestávce postavivšího Mykolu Shokodka ale nepřekonali. To na druhé straně hřiště si na Holubovi nejprve smlsnul Patrik Breškovec, stý vyšehořovický gól v sézoně pak vsítil Honza Matucha a skóre uzavřel útočný buldozer Aleš Kaiser, který si vysloužil uznalý potlesk diváků, když si mazácky narazil míč před samotnou brankovou trefou ještě o tyčku.

Za týden zakončíme úspěšnou sezónu v Kunicích  a to v sobotu 18.6. už od 14h!

sestava: Prokeš(46.min. Shokodko) - Špůrek, Ploc, Homola(20.min. Kaiser), Mika - Pytka(66.min. Novák), Breškovec, Kokeš F., Hucek - Matucha, Mičkal

góly: Matucha 3x, Breškovec 2x, Mičkal, Kaiser, Mika

rozhodčí: Bureš - Strnad, Šmíd(laik - hosté)