1.kolo: Sokol Vyšehořovice - TJ Sokol Jankov

publikováno 27.08.2016 (aktualizováno 28.08.2016)

První tři mistrovské body už máme...

Sokol Vyšehořovice : TJ Sokol Jankov    2:1  (2:0)

​V premiérovém utkání nové sezóny jsme podali velmi dobrý výkon, jehož výsledkem bylo důležité první vítězství, tři body a radost z předvedené hry. Byli jsme rychlí, patřičně sebevědomí a o pořádný kus lepší než náš soupeř.

Už v páté minutě hry se ocitl sám před gólmanem hostí Vítek Lebeda, tvrdý střet obou hráčů však neskončil gólem ani penaltou, kopal se jen rohový kop. Byl to solidní začátek výrazné aktivity na našich kopačkách. Dvě pološance krátce po sobě předvedl Patrik Breškovec, jen do těla dobře postaveného brankáře Nerada pálil ve 14.min. rychlonohý Petr Pytka, těsně vedle tří bílých jankovských tyčí zamířil chvíli poté Michael Kasík. Prvního mistrovského gólu jsme se dočkali až ve 23.min hry, kdy výborný náběh Michala Bíži zůžitkoval přesným zakončením Miroslav Novák. Už o tři minuty později bylo skóre ještě více nakloněno v náš prospěch, to když za záchranou brzdu pozdě zatáhnul stoper Ždych a nařízenou penaltu mazácky "Vršovickým dloubáčkem" proměnil Breškovec. Náš tlak narostl do nevídaných rozměrů, ovšem ránu Mičkala i pokus Breškovce obrana hostí zdárně vyřešila, bombu Petra Pytky z dobrých 30m efektně lapil brankář Nerad a jen těsně minul jeho pravou šibenici minutu před přestávkou tvrdým nápřahem rovněž z dálky Miroslav Novák. Hráči ve žlutočerných dresech si připsali na konto pouze pokus Horčičky, který ovšem s ledovým klidem vyřešil Mykola Shokodko.

I ve druhém poločase jsme byli aktivnějším a lepším týmem, bohužel až příliš velké množství šancí zůstalo nevyužito. Je potěšitelné, jak parádními kombinacemi se do nich hráči uměli dostat, ale přeci jen kořením fotbalu jsou góly a ten dali ve druhé půli z jediné své šance pouze hosté. Z našich příležitostí po trefě do sítě volala například akce Michaela Kasíka, stejně tak jako dobře kopnutý přímý kop Patrika Breškovce, brankář Nerad byl ale v obou případech proti změně skóre. Stejně úspěšný byl i při zakončení hbitého Maryana Lesyka nebo rychlé akci dvojice Bláha - Breškovec. V 87.min. tedy upravil na konečných 2:1 pěknou trefou Tomáš Balík, ovšem to nemohlo ubrat na vítězné radosti našim plejerům ani přítomným 120 divákům!

Za týden zamíříme klubovým autobusem směrem na Sedlec/Prčice, hrajeme tam v neděli 4.9. od 17h.

góly: 22. min. Novák, 24. min. Breškovec (p)

sestava: Shokodko - Mika, Ploc, Bíža - Lebeda, Homola (70. Kokeš F.) - Novák, Breškovec, Pytka (70. Bláha) - Mičkal (52. Lesyk M.), Kasík (85. Kokeš J.)

připraven byl: Prokeš