2. kolo: Sokol Sedlec-Prčice - Sokol Vyšehořovice

publikováno 05.09.2016 (aktualizováno 11.09.2016)

Trenérovi se povedlo střídání...

Sokol Sedlec - Prčice : Sokol Vyšehořovice  1:2 (1:1)

První výjezd za krajským soupeřem nás dovedl do dalekého Sedlece - Prčic, a byl tříbodový především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. V tom prvním jsme nastoupili na trávník mdle, ospale a v notně pomalém tempu. Domácí tým se s naším stavem nijak soucitně nepáral a třicet minut pořádně čechral naši obranu i gólmana Shokodka.

Ve 4.minutě hry měl sice první vyloženou šanci zápasu na noze Boris Hucek, ale později to byli na dlouho už jen domácí, kdo hrál rychlý a aktivní fotbal. Věděli jsme, že gólově soupeř stojí a padá s výkonem střelce Davídka a světe div se, nechali jsme ho už v 5.minutě skórovat! Bohužel to neznamenalo pro nás žádný budíček a tak jsme stále odolávali rychlým atakům domácích. Proti ráně Sedláčka byl úspěšný Shokodko a dravého Davídka napodruhé zradila, naštěstí pro nás, nepřesná koncovka. Náš mančaft se postupem času snažil klasickou kombinační hrou dostat do blízkosti Jankovského tří tyčí, jenže pokud už jsme na něj po ztěžka se rodících akcích něco poslali, tak to spolehlivě pochytal. Ruce nad hlavu tedy nemohli zvednout Miroslav Novák po své hodně razantní přízemní střele ani Honza Matucha po hlavičce z rohového kopu. Vzhledem k tomu, že neúspěšní byli v zakončení ale i domácí, zdálo se, že skóre se do přestávky už nezmění. Proti byl ovšem Patrik Breškovec, který chvíli před poločasem hlavou poslal míč do sítě po milimetrovém pasu Kasíka! Stav zněl 1:1!

Do druhé půle poslal trenér Strýček na plac Michala Bížu a Filipa Kokeše a bylo to sakra znát! Byli jsme najednou mnohem aktivnější, důraznější a více na míči. Přihrávky začaly létat tak jak měly, obranná souhra byla bez chyby a hra se přesunovala stále více před bránu Víta Jankovského. Do šancí se postupně dostali Petr Homola, Maryan Lesyk i Michal Bíža, trefou skončila ale až akce rychlonohého Michaela Kasíka a přesné zakončení právě Michala Bíži! Dokázali jsme zkušeně i nadále udržet scénář zápasu ve své režii, dvakrát ještě hlavou zahrozil po pěkných kombinacích Miroslav Novák, nepřekonal však postavou  nijak velkého, ale pozičně dobře postaveného brankáře Jankovského. Vítězství a tři body z venku už nám ale i přes domácími nastřelené břevno neunikly! Cesta z Prčic domů byla v nabitém autobuse (díky za výjezd všem početným fanouškům!) veselá...

góly: 40. Breškovec, 66. Bíža

sestava: Shokodko - Mika, Ploc, Lebeda, Hucek - Novák, Breškovec (46. Kokeš F.), Homola, Lesyk (89. Bláha) - Matucha (46. Bíža), Kasík

připraven byl: Prokeš