Úvod » Podzim 2016/17 » Články

3. kolo: Sokol Vyšehořovice - Spartak Průhonice

publikováno 10.09.2016 (aktualizováno 11.09.2016)

Sobotní dopolední střelnice...

Sokol Vyšehořovice​ - Spartak Průhonice    10:3  (4:1)

Soupeř si za předvedenou hru takovou rychtu rozhodně nezasloužil, ale nám tam v sobotu padlo prostě vše, na co jsme sáhli.

Už ve 3.min. hry poslal míč do sítě po šikovné přihrávce Homoly Michael Kasík. Další góly na sebe nedaly dlouho čekat, v 9.min. zvýšil z penaltového puntíku Patrik Breškovec a na konci úvodní dvacetiminutovky se trefil po ideálně načasované přihrávce Kasíka hlavou Honza Matucha. O osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto, i když hráči z Průhonic se ani při tomto stavu nevzdali a solidními kombinacemi i rychlými brejky, především v podání útočníka Skopce, hodně zaměstnávali naši obranu. Však také hbitý Petr Skopec dokázal ve 21.min. snížit a to nádhernou trefou do levé šibenice Shokodkovy brány. Poločasové skóre ale upravil na 4:1 ve 42.min. chytrým lobem za Tichaiova záda Petr Homola. Bratr slavnějšího exsparťana Jiřího hrál vůbec svůj velký zápas, byl zkušeně jistý v obranné fázi a nebezpečný v akcích útočných.

Pokud se naší hře, i přes gólovou potenci, dalo v prvním dějství leccos vyčíst, především pomalejší tempo, relativně dost ztracených přihrávek a nepřesná souhra, tak ve druhém poločase jsme zařadili dvojku a utkání dostalo slušný spád. První šanci po změně stran však měli hosté, naštěstí u zadní tyče šikovně postavený Slavětínský bránu netrefil, stejně neúspěšný byl ale z rychlého protiútoku na druhé straně hřiště Jan Matucha. Reparát složil Jan Slavětínský v 53.min., kdy byl v malém vápně silnější než náš obránce a podél těla brankáře Shokodka poslal míč do sítě. Správnou, tedy gólovou odpovědí, byla nádherná kombinační akce v podání čtyřky Homola, Kasík, Lesyk a míč do sítě mazácky trefující Breškovec! Misky vah byly zase nakloněny hodně na naši stranu.

Následující lehký desetiminutový  výpadek z tempa osvěžil efektní parádičkou, provedenou přímo před početným obecenstvem, Boris Hucek, škoda že z jeho srandičky nepadl gól. Ten vstřelil až z druhé zápasové penalty, nařízené za sražení dravého Kasíka, Patrik Breškovec. Další trefu přidal po dobře provedeném signálu po rozehrávce rohového kopu Filip Kokeš, nádhernou ranou z dálky napnul síť za Tichaiem Michael Kasík a rychlou kombinaci Homoly, Kaisera a Matuchy, která měla téměř ligové parametry, zakončil "angličanem" o tyč střelec zápasu Patrik Breškovec. Hosté ani tehdy nelehli popelem a Vošta se Skopcem dál předváděli co umí. Prvně jmenovaný dokonce překonal v 84.min. do brány nastoupivšího Petra Prokeše, další radost mu už ale náš brankář skvělým zákrokem chvíli poté pokazil. Na neuvěřitelných a konečných 10:3 upravil po geniální přihrávce Hucka znovuzrozený šutér Honza Matucha.

góly: Breškovec 4x, Kasík 2x, Matucha 2x, Homola, Kokeš F.

sestava: Shokodko (67. Prokeš) - Mika (46. Lesyk M.), Ploc, Lebeda, Hucek - F.Kokeš, Breškovec (78. Bursík M.), Homola, Matucha - Mičkal (68. Kaiser), Kasík

diváků: 100

další zápasy: pohárové utkání s Jawou Divišov ve středu 14.9. od 17h doma, a výjezd k mistráku v neděli 18.9. od 17h do Uhlířských Janovic!