7.kolo: Sokol Vyšehořovice - Sokol Kondrac

publikováno 08.10.2016 (aktualizováno 14.10.2016)

Velmi dobře odpracovaný zápas přinesl tři důležité body...

Sokol Vyšehořovice : Sokol Kondrac    4:1 (3:1)

​Přivítali jsme na svém hřišti soupeře až z dalekého Kondrace. Sice před týdnem inkasoval potupných sedm gólů od Teplýšovic, ale nedalo se čekat, že i nám nechá tři body s úsměvem a uznáním. Do zápasu jsme vstoupili po dlouhé době téměř v plné sestavě, omluvena byla jen dvojice Matucha - Breškovec. Rovněž po delším čase se na lavičku postavil už z lázní se navrátivší trenér Strýček. Nálada proto byla více než bojovná, po třech předchozích prohrách jsme body potřebovali jako sůl. A protože si to hráči dobře uvědomovali, začali pěkně z ostra. Už v 16. minutě hry se po rychlé akci mazácky trefil Miroslav Novák a to před jeho slavnou chvilkou ještě po gólu hlasitě volaly šance Jiřího Lokši i Michaela Kasíka. Naštěstí soupeř nezvolil pro tento zápas příliš útočnou taktiku a tak jsme s poklidem ovládali hru a dostávali se poměrně snadno do dalších příležitostí. Síť za zády brankáře Vilimovského v krátkém čase rozvlnili Filip Kokeš přesnou ranou po rohovém kopu a chytrým zakončením z hranice vápna ve 26.min. i Jakub Mičkal. Úvodní půlhodina hry se nám tedy hodně povedla a to ještě Vilimovský bravurně zlikvidoval bombu Tomáše Miky i dva brejky Michaela Kasíka. Jedinou komplikací prvního poločasu tak byla pouze penalta, pískaná za podražení kondrackého útočníka při jednom z mála ofenzivních výletů soupeře na naši polovinu hřiště. Šutér Pavlíček se nemýlil a proto se do kabin šlo za stavu 3:1 pro domácí barvy.

Druhá půle byla rovněž v naší režii, i když kombinací s rychlým přečíslením soupeřovy defenzivy ubylo, protože na place už nebyl hbitý Kasík. Dominovali jsme však nadále v držení míče i počtu přihrávek, do šancí jsme se ale dostávali méně. Jednu z těch velkých měl v 77.min. Boris Hucek, nemířil však bohužel přesně. Střela Vítka Lebedy Vilimovského nepřekvapila a Mičkalovi zkazil gólovou radost odkopem "last minute" obránce Budil. I tak jsme se skórem pohnuli, to když Maryan Lesyk proměnil pokutový kop, nařízený za faul právě na něj. Aby se i hosté připoměli se svým fotbalovým uměním, vyzkoušel ještě těsně před závěrečným hvizdem pozornost našeho Shokodka hned dvakrát po sobě Pavlíček, nebyl naštěstí pro nás ani v jednom případě úspěšný. Tři body zůstaly na vyšehořovickém území...

Za týden míříme do Teplýšovic! Hrajeme tam v sobotu od 16h.

sestava: Shokodko - Hucek, Ploc, Lebeda, Mika (33. Bíža) - Novák, Homola (86. Bláha), Lokša (70. Pytka), F.Kokeš (86. Gondek) - Mičkal, Kasík (46. M.Lesyk)

góly: Novák, F.Kokeš, Mičkal, M.Lesyk